Ako detoxikovať telo a zbaviť ho škodlivín?

V svete plnom toxínových nástrah je potrebné, aby sme si zautomatizovali jeden zvyk, a tým je detoxikačná kúra. Mnoho z nás si neuvedomuje, ako môže byť naše telo zamorené, a to aj vtedy, ak sa cítime relatívne fit. Horšie to býva, ak sa pridajú príznaky naznačujúce veľké množstvo škodlivých látok v orgánoch a v ich okolí. O aké príznaky ide, ako sa týchto škodlivín zbaviť, kedy a ako detoxikovať telo, ale aj iné informácie ohľadom tohto procesu, sa dočítate nižšie.

Čo je detoxikácia?

zena ponorena v citrusovom kupeli Mnoho ľudí o tejto procedúre počuje prvýkrát. Prípadne už o nej počuli viackrát, ale nevedia presne, čo si pod tým predstaviť. Detoxikácia nazývaná aj očista organizmu, má za úlohu odstrániť z tela rôzne usadené škodliviny a toxíny, ktoré ste do seba prijali viac menej nevedomky. Nachádzajú sa totiž úplne všade. Nielen vo vzduchu, ako si mnohí myslia, ale dokonca aj v nápojoch a potravinách.

Nielen emisie áut, ale aj výpary z varenia, z tovární či iných produktov, môžu mať za následky to, že dochádza k usadzovaniu týchto škodlivín. Tie sa však nachádzajú aj v jedle a nápojoch v podobe umelých farbív, konzervačných látok, chemických postrekov, umelých sladidiel, mastných a vyprážaných potravín atď. Určite každý z nás skonzumuje niečo, čo prechádza týmito procesmi a preto by mala byť detoxikácia pravidelným ročným rituálom každého z nás.

Kedy má vaše telo dosť?

Vaše telo je zamorené škodlivými látkami a teda potrebuje detoxikáciu hlavne vtedy, keď pociťujete nasledujúce príznaky. Ste unavený viac ako obvykle a to aj napriek tomu, že nevykonávali nejakú namáhavú činnosť a dopriali ste si dostatok spánku. Vaša pokožka stratila farbu a pružnosť, možno sa vám na tvári objavili aj fliačiky. Škodliviny môžu upchávať póry, čo vedie k tvorbe akné, teda vyrážok a čiernych upchatých pórov.

Potreba detoxikácie sa ale prejavuje aj problémami vo vnútri organizmu. Možno ste začali pociťovať mierne pichanie alebo v bolesti na niektorých miestach brušnej dutiny. To môže signalizovať poruchy trávenia a metabolizmu. Najviac postihnuté škodlivinami sú hrubé a tenké črevo a pečeň. To má za následok pomalé spaľovanie tukov a triedenie potravy, problémy ako nadúvanie, plynatosť, nafukovanie, zápchy atď. Práve prečistenie pečene a čriev je jedným z najdôležitejších pri samotnej detoxikácii. Ak je ale škodlivín v tele príliš veľa, usádzajú sa aj v pľúcach, v krvnom obehu a teda skoro všade.

Ako a kedy si možno detoxikovať telo?

Na výber máte z viacerých možností očisty organizmu. Najdôležitejšia je ale zmena stravovania aspoň na nejaký čas, najmenej dva týždne. Podľa toho, ako sa cítite, môžete detoxikačnú kúru opakovať aj niekoľkokrát ročne. Raz za rok je dobré, dvakrát ešte lepšie. Hlavne pre váš organizmus, ktorý detoxikáciu ocení najviac. Odporúča sa obdobie jari, nakoľko v zime po stravovacej stránke zhrešíme viac a väčšinou sa aj menej hýbeme. Preto teda v tele nepodporujeme spaľovanie a vyplavovanie škodlivín, ale naopak. Podporujeme ho v ich usádzaní. V tejto kúre môžete využiť aj pomoc rôznych prípravkov, napr. tabletiek či nápojov, ktoré si je možné zakúpiť v lekárni, ale aj na internete. To je teda jeden spôsob toho, ako detoxikovať telo. lakave ovocne napoje na detoxikaciu

Povedzme si ale, čo predstavuje zmena jedálneho lístka. Samozrejme, ideálne by bolo, ak by ste s daným jedálničkom zotrvali čo najdlhšie, ba až navždy, no nie vždy je to možné a nie každý to zvládne. Aby mala detoxikácia organizmu najlepší a čo najrýchlejší účinok, je veľmi dôležité, aby ste sa zbavili alebo aspoň na danú dobu obmedzili fajčenie a požívanie alkoholu. Tie totiž rozvracajú telo a jeho funkcie, čím znemožňujú orgánom dobrú očistu. Okrem toho je vhodné úplne vylúčiť biele pečivo, vyprážané, mastné a údené jedlá, presolené či presladené jedlá a nápoje s obsahom CO2.

Efekt detoxikácie organizmu umocníte zvýšenou konzumáciou ovocia a zeleniny a vlákniny. Vláknina pomáha odstraňovať usadené zvyšky jedla z čreva a ovocie a zelenina dodávajú dostatok vitamínov. Vhodné sú aj orechy či celozrnné pečivo. Určite nezabudnite na pravidelný pitný režim. Voda je veľmi dôležitou zložkou celého tela a ak ho chcete správne detoxikovať, bez nej sa to nezaobíde.

Pomáhajú aj tabletky na detoxikáciu?

Pokiaľ hľadáte nejakú podporu v detoxikácii, tabletky by mohli byť to pravé. Určite sa ale nespoliehajte na to, že váš organizmus očistia bez vašej pomoci. Skutočne je nutné upraviť stravu a ich efekt na prečistenie čriev, pečene a iných problematických oblastí tela bude oveľa silnejší a rýchlejší. Odbúrajú usadené škodliviny a vy sa hneď začnete cítiť lepšie. Naopak, konzumáciou vyššie uvedených potravín, ktoré by ste mali behom detoxikácia vylúčiť alebo obmedziť, účinok tabletiek a iných podporných produktov výrazne sťažujete a spomaľujete.

Čo vám detoxikácia organizmu prinesie?

Očista tela alebo detoxikačná kúra vám toho prinesie oveľa viac ako len nápravu vyššie uvedených problémov, ktoré vás v dôsledku prítomných škodlivín trápia. Upraví sa vám nielen vzhľad a kvalita pokožky, ale pribudne vám viac energie, nebudete tak unavený. Zlepší sa činnosti pečene, čriev, zmiznú tráviace problémy a prečistia sa aj iné časti tela. Okrem vám ale detoxikácia spustí v organizme nielen spaľovanie toxínov, ale aj tukov, v dôsledku čoho môžete výrazne schudnúť. Detoxikácia je preto veľmi vhodným počiatočným bodom a kúrou pre tých, ktorí sa rozhodli zredukovať svoju váhu. Pomocou nej naštartujete svoj organizmus v chudnutí. Veríme, že náš článok vám pomohol v určení a v pochopení spôsobu, ako správne detoxikovať telo. Pre viac informácií si môžete otvoriť aj tento zahraničný web.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *