5 hlavných výhod bylinného detoxu pre vaše telo

bylinky v nadobke Čistenie zovňajšku je niečo, čo ľudia robia pravidelne. Avšak čo sa týka čistenia (detoxikácie) vnútra tela, len málo ľudí venuje takémuto niečomu pozornosť. Dnes žijeme vo veľmi toxickom svete a toxíny sú skutočne všade. Chemikálie sa spracovávajú do nášho jedla, používame ich v čistiacich produktoch, parfumoch, kozmetike. Toxíny sa nachádzajú aj v syntetických látkach a plastoch, teda v celom našom okolí.

K tomu si pridajme náš nezdravý životný štýl, konzumáciu príliš veľkého množstva nasýtených tukov, cukru, soli a produktov z bielej múky, ktoré jeme denne. Ochorenie tukom obalenej pečene je u nás dnes stále častejšie. Toxíny sa v našom tele hromadia a pre vnútorné orgány sú obrovskou záťažou. Svoje by o tom vedeli hovoriť aj srdce a cievy, ktorých zanesenie má na svedomí vznik hypertenzie, alebo vysokého krvného tlaku. Detoxikácia je následne o to náročnejšia, najmä čo sa týka pečene a hrubého čreva a ich hlavných funkcií. Preto nie je žiadnym prekvapením, že sa dnes toľko ľudí sťažuje na tráviace problémy, zápchu, časté bolesti hlavy, únavu, dýchavičnosť alebo problémy s pokožkou. Všetko sú to dôkazy, že telo sa snaží vyplaviť toxíny, ktoré ho tak veľmi zaťažujú. Výhody vnútornej detoxikácie sú naozaj veľké, najmä ak použijeme bylinky.

Bylinky sa často využívajú na prečistenie tela, pretože v rámci detoxu majú blahodarný vplyv na orgány a pomáhajú im vykonávať svoje funkcie správne a účinne. Rastliny, ako napríklad púpava alebo lopúch pomáhajú pri detoxe pečene a hrubého čreva. Bylinka medvedica lekárska pomáha detoxikovať obličky, ktoré sú ďalším veľmi dôležitým vylučovacím orgánom. Viac o tom, ako detoxikovať telo, sa dozviete aj v našom článku vyššie, prípadne, ak si kliknete na zvýraznené spojenie.

Výhody detoxikácie

Výhody detoxikácie sú skutočne obrovské, najmä pri prvom procese detoxu daného človeka. Jednou z hlavných výhod je chudnutie, o ktorom sa môžete dočítať v našom ďalšom článku. Keď sa detoxikujú vylučovacie orgány, akými sú napríklad pečeň alebo hrubé črevo, následne budú schopné vykonávať svoje funkcie účinnejšie, čím sa zrýchli celý metabolizmus. Ľudia praktizujúci bylinný detox by mali pozornejšie dbať na to, čo jedia. Hlavne by sa mali zbaviť jedál, po ktorých cítia pocit ťažkosti. Ak zo stravy vylúčite potraviny obsahujúce cukry, nasýtené tuky a bielu múku, váha pôjde smerom nadol omnoho jednoduchšie. zena s kopou energieNiektorí ľudia praktizujúci tento druh detoxikácie tvrdia, že schudli 5-10 kg. Je to avšak individuálne. Chudnutie je teda prvou hlavnou výhodou. Ďalšou hlavnou výhodou je aj to, že pri detoxikácii budete pociťovať, že zrazu máte viac energie. Ak telo pracuje účinnejšie, na vyšších otáčkach, budete sa cítiť plný energie a bude sa vám chcieť robiť veci, o ktorých ste pred detoxom ani len nesnívali.

S energiou prichádza aj kondícia. Či už to bude prechádzka, behanie, tancovanie alebo upratovanie, človek po detoxikácii vydrží omnoho viac. Zmenšia sa alebo úplne zmiznú bolesti chrbta a krížov. Nesmieme zabudnúť ani na zlepšené trávenie, ktoré je v rámci detoxikácie tiež spojené s vyššie uvedeným návalom energie. Ak je telo schopné účinnejšie tráviť prijaté potraviny, bude to viesť aj k lepšiemu využitiu živín a k tvorbe ďalšej energie. Zlepšené trávenie súvisí s následným kvalitnejším spánkom, ktorý bude hlbší a účinnejší. Znamená to, že sa budete budiť vždy oddýchnutý a plný energie.

Čistá pleť je ďalšou výhodou detoxu. Vyrážky, ekzémy, akné, psoriáza a iné kožné problémy sa u mnohých ľudí vyliečia práve počas alebo po detoxikácii. Pokožka je po pečeni a hrubom čreve najväčším vylučovacím orgánom. Ak pečeň a hrubé črevo pracujú dobre, toxíny sa nebudú musieť vyplavovať cez kožu.

Niektorí ľudia dokonca tvrdia, že po detoxikácii sa im zlepšili zmysly. Lepšie počujú, majú lepšiu chuť a lepšie vnímajú svoje okolie.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *